خدمات نظافت منزل, دسته‌بندی نشده

نظافت داخل منزل

نظافت منزل

۰۹۹۹۹۷۹۴۴۴۰

 

مطمعنا هر کسی به روش های مختلف و مختص به خودش کار نظافت منزلش رو انجام میده که طبیعتا برای همه کاری خسته کننده و طولانی هستش.هومینا تو این مقاله بهتون میگه که چطوری و با روش های اصولی و ساده کار نظافت منزلتون رو انجام بدید که هم زود تموم بشه و هم خیلی خسته نشید.
البته در پایان این مقاله چک لیستی قرار داده شده که میتونین از خدماتی که هومینا باید بهتون ارائه بده اطلاع داشته باشید و بر اساس جک لیست حتی ریزه کاری هایی که باید انجام بشه رو چک کنید و از انجام کار توسط تیم هومینا اطمینان خاطر پیدا کنید.
هومینا روش نظافت مرحله به مرحله رو بهتون آموزش میده.این روش میگه نظافت رو فقط از یک اتاق شروع نکن بلکه تمام خونه رو با هم و مرحله به مرحله تمیز کن مثلا برای جارو کردن تمام خونه رو با هم جارو کن نه اینکه فقط نظافت یک اتاق و تموم کنی و بری سراغ اتاق بعدی

مرحله اول:گردگیری

بهتره نظافت منزلتون رو با گردگیری شروع کنید.خوب یه دستمال مرطوب(به هیچ عنوان خیس نباشه)بردارید و با دقت گرد و غبار تمام سطوح رو پاک کنید.(مبل.میز.صندلی.دریچه کولر و قرنیز ها.لوستر و مهتابی و تمام وسایلی که در منزل وجود داره)
نکته۱:تو همین مرحله میتونین داخل کابینت ها رو هم تمیز کنید و ظروف داخلش رو مرطب کنید و سطحش رو با دستمال تمیز کنید.
نکته ۲:حتما گردگیری رو از بالا به پایین انجام بدید.
نکته ۳ : به جای استفاده از تی شرت های کهنه و قدیمی و یا گردگیر های پر مانند از دستمال های میکروفیبر( بدون پرز) و یا با خاصیت الکترواستاتیکی استفاده کنید.
برای یاد گرفتن کلی ترفند گردگیری حتما یه سر به پیجمون به آدرس hommina2 بزنید.

مرحله دوم: تمیز کردن اثاثه پارچه ای

تمام رو تختی ها و روبالشتی ها.ملحفه ها رو تعویض کنیداگه کف اتاق لباس چرک ریخته اونارو بردارید و به لباسشویی منتقل کنید.حتما همین الان تمام سطل زباله هارو هم خالی کنید و سطل رو بشورید خشک کنید و مجددا کیسه زباله توش قرار بدید و بذارید سر جاش .پتو ها رو بشورید و به پرده ها و کوسن های روی مبل دقت کنید در صورت نیاز بشوریدشون ولی در غیر این صورت به کمک بخار شوی و یا جارو برقی تمام گرد و غبارشون رو
بگیرید.به تمام پادری و ها و قالیچه های کوچک و پرده حمام دقت کنید و در صورت نیاز بشوریدشون و یا به کمک شامپو فرش تمیزشون کنید.
برای یاد گرفتن کلی ترفند شستن وسایل پارچه ای حتما یه سر به پیجمون به آدرس hommina2 بزنید.

مرحله سوم: تمیز کردن شیشه ها:

برای شروع با یک دستمال خشک تمام گرد و غبار روی وسایل شیشه ای و آینه ها و شیشه های اتاق هارو بگیرید. بعد به کمک محلول شیشه پاک کن و روزنامه و یا دستمال بدون پرز خشک و تمیزشون کنید.تا هیج لکه ای باقی نمونه.(یه سری نکات ترفند هم هومینا داره که میتونین به پیجمون سر بزنید و کلی نکته و طرفند خونه داری و نظافت یادبگیرید.
برای یاد گرفتن کلی ترفند تمیز کردن شیشه ها و آینه ها حتما یه سر به پیجمون به آدرس hommina2 بزنید.

مرحله چهارم:نظافت تمام سطوح :

حالا به کمک دستمال مرطوب آغشته به محلول ضد عفونی کننده تمام سطوح رو تمیز کنید.(بالا و درب کابینت ها.سطح اپن و کانتر آشپزخانه.دستگیره های کابینت و یخچال و تمام درب های منزل.کلید پریزها.لبه پنجره ها….همه جا باید کاملا تمیز و ضد عفونی بشه.
برای یاد گرفتن کلی ترفند در مورد نظافت سطوح و نرده ها با جنس ها و لکه ها مختلف حتما یه سر به پیجمون به آدرس hommina۲ بزنید.

مرحله پنجم :تمیز کردن سرامیک و کاشی ها(آشپزخانه و حمام)

محلول پاک کننده و سفید کننده و یا جرمگیر رو روی سنگ توالت ایرانی داخل توالت و روی سطوح توالت فرنگی.تمام روشویی و کف حمام بریزید و بذارید چند دقیقه بمونه و بعد به کمک فرچه و یا اسفنح حسابی تمام سطوح رو تمیز کنید و در آخر آبکشی کنید.سینک ظرفشویی هم به همین طریق به کمک اسپری کردن محلول تمیز کننده حسابی تمیز کنید.
نکته ۱ : هیچ وقت و به هیچ عنوان چند محلول تمیز کننده رو با هم قاطی نکنید.
نکته ۲:زمانی که روی سطوح حمام و دستشویی محلول تمیز کننده میریزید حتما تمامی در ها و پنجره ها رو باز بذارید و هواکش رو روشن کنید.خ.دت.ن هم ماسک و دستکش استفاده کنید حتما.
نکته ۳: در خصوص سینک ظرفشویی داخل آشپزخانه حتما از محلول مخصوص استفاده کنید که سطح فلزیش رو خراب نکنید.
برای یاد گرفتن کلی ترفند درمورد تمیز کردن کاشی و سرامیک حتما یه سر به پیجمون به آدرس hommina2 بزنید.

مرحله ششم:جارو کشیدن

حالا که تمام سطوح رو گردگیری کردید و همه جارو ضد عفونی و تمیز کردید وقتشه یه جارو حسابی بکشید همه جارو.
اول از اتاق خواب ها شروع کنید و با دقت تمام سطح فرش و موکت و سرامیک رو جارو کنید.از برس های بلند جارو برای جمع کردن مو استفاده کنید.بعد از اتاق ها نوبت به نظافت نشیمن و پذیرایی هستش.زیر مبل ها میز ها و فرشو موکت رو به دقت جارو کنید.حالا نوبت جارو کردن آشپزخانه و راهروها و فضای ورودی ساختمان هستش.
مرحله هفتم:چک کردن و گردگیری نهایی
با دقت همه جارو چک کنید چون ممکنه حین کار و نظافت بقیه منزل جایی از دیدتون پنهون مونده باشه و یا اینکه گردو غبار جایی نشسته باشه.

مرحله هشتم و آخرین مرحله :نظافت کف

اگه کف خونتون موکت و فرشه از انجام دادن این مرحله معافید.
حالا به کمک یه سطل آب که چند قطره محلول تمیز کننده و ضد عفونی کننده و به پیشنهاد هومینا چند قطره هم محلول خوشبو کننده توش داره و یک طی تمام خونه رو حسابی طی بکشید و تمیز کنید و بعدش با پارچه های نم گیر خشک کنید.
نکته:
حالا که نظافت منزلتون تموم شد و تو یه محیط تمیز هستید بهتره هوای خونه رو هم به کمک عود و یا اسپری های خوشبو کننده مطبوع و خوشبو کنید که اگر بویی هم از مواد ضد عفونی کننده به جا مونده کامل از بین بره .
برای یاد گرفتن کلی ترفند در مورد طی کشیدن حتما یه سر به پیجمون به آدرس hommina2 بزنید.
کلام آخر
هومینا با نیروهای آموزش دیده نظافتی خانم و آقا همیشه کنارتون هست و فقط با یک تماس میتونین از تمام خدمات متنوع و حرفه ای ما استفاده کنین.

تیم هومینا امیدواره این مقاله به دردتون خورده باشه و بتونید ازش استفاده کنین
۰۹۹۹۹۷۹۴۴۴۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *