خدمات پذیرایی, دسته‌بندی نشده

خدمات پذیرایی مجالس

نظافت منزل در تهران
خدمات پذیرایی مجالس

۰۹۹۹۹۷۹۴۴۴۰

شرح وظایف تشریفاتی نیروی خدماتی

برگزاری جشن ها و مراسم بر خلاف اینکه فکر میکنیم کار راحت و آسونی هستش اما در واقع بسیار سخت و زمان گیره مخصوصا اینکه حداقل از یک هفته قبل باید درگیر تدارک و یک هفته بعد هم درگیر جمع و جور کردن و تمیز کاری باشیم. برگزاری مهمونی میتونه کار بسیار جذابی باشه اگر قبل از شروع مراسم و مهمونی فکر همه چیز را کرده باشید
هومینا تو این مقاله میخاد بهتون بگه چطوری با برنامه ریزی دقیق و گرفتن کمک و خدمات عالی کارتون رو رحت کنید و تو زمانتون کلی صرفه جویی کنید تا بتونین با خیال راحت از مهمونی و یا جشنتون لذت ببرید.

 

مرحله اول:تهیه لیست

اول از همه یه کاغذ و قلم بردارید و لیست مهموناتون رو بنویسید.
حالا به این فکر کنید که چه میوه.غذا.نوشیدنی و تنقلاتی قراره تو جشنتون سرو بشه؟همه رو بیارید روی برگه،حالا جلوی هر کدوم بنویسید که قراره خودتون درستش کنید یا قراره از بیرون بگیرید؟ اونایی که قراره خودتون تو خونه درست کنین رو تو یه برگه جدا بنویسید و جلو هر کدوم تمام موادی که برای درست کردنش نیاز دارید رو بنویسید.حتی به این فکر کنید خوراکی ها و نوشیدنی ها و تنقلات قراره توی چه ظرفی سرو بشه؟
تو این مرحله به اینکه چی قراره بپوشید هم فکر کنید😊

مرحله دوم :خرید

اگه هنوز چند روزی تا برگزاری جشنتون مونده بهترین موقع برای خرید مواد و لوازمی هست که قرار نیست تازه سرو بشه و میتونین چند روزی تو کابینت و یخچال نگشون دارید.
اگر هم وقت کمی تا برگزاری جشن مونده خیلی سریع اقدام به خرید تمام وسایل مورد نیاز کنید.حتی برای این کار میتونید روی تیم هومینا حساب کنید.نیروهای خدماتی خانم و اقا تیم هومینا تو کمترین زمان ممکن کنارتون هستن.

مرحله سوم:آماده سازی

حالا نوبت آماده کردن خونه و دیزاین و آماده کردن تمام تنقلات و خوراکی هاست.خودتون هم کم کم برید آماده بشید تا اومدن مهمونا چیزی نمونده

مرحله چهارم:چک کردن نهایی

خوب حالا آماده شدید خونه و تمام تدارکات هم آمادست.حالا میتونین یه مظارت کلی روی همه چیز داشته باشید.
پیشنهاد هومینا برای این مرحله استفاده از بهترین و آموزش دیده ترین نیروهای خدمات و پذیرایی مجالس تیم هومیناست تا شما با خیال راحت همه چیز رو بسپرید بهشون و خودتون از جشنتون نهایت لذت رو ببرید.
همونطور که تو مهمون تو آداب و رسوم ما ایرانیا جایگاه ویژه ای داره پذیرایی از مهمون و برگزاری مهمونی به نحو احسن هم خیلی مهمه مخصوصا برگزاری مجالس بزرگ که تعداد افراد زیاده و صاحب مجلس از پس همه مهمونا بر نمیاد اینجاست که گروه هومینا کلی نیروی آموزش دیده داره تا تو کمترین زمان اعزام بشن و تمام کارهاتون رو انجام بدن.

وظایف نیروی خدمات تشریفات مجالس:

 • حضور به موقع نیرو خدماتی،یعنی دقیقا قبل از ورود مهمانان
  افرادی که از طرف تیم هومینا جهت تشریفات مجالس اعزام میگردند تمامی دوره دیده و آموزشهای مرتبط در این زمینه را گذرانده اند ونکات مهم و خاص را بخوبی در انجام فرایند امور پذیرایی بخوبی رعایت میکنند.
  ۱:نوع پوشش نیرو ها خیلی مهمه. چون نوع لباسشون باید با برنامه و نوع مجلس همخوانی داشته باشد مثلا اگر برنامه مجلس ترحیم است حتما باید لباس تیره استفاده کرد و اگر مجلس ولیمه یا مجلس شاد است از رنگهای شاد و متنوع استفاده کرد.
  ۲:مهمانداران تیم هومینا همگی تعلیم دیده و با اصول مهمانداری و آداب پذیرایی به خوبی آشنا هستند و می داند چگونه در مهمانی ها و مراسم رفتار کند. اغلب در مجالس بزرگ به چند مهماندار خانم و آقا به طور هم زمان نیاز است.
  ۳: نحوه صحبت کردن با مدعوین و صاحبان مجلس در طول زمان پذیرایی چرا که مهمترین اصل یک پذیرایی ارتباط خوب و عالی از طریق مکالمه با اطرافیان است
  ۴:نوع پذیرایی از مهمونا و ارائه خدمت اعم از پخش میوه یا شیرینی بابهترین نوع و چیدمان میز غذاخوری و آماده کردن وسایل پذیرایی
  چنانچه برخی از مهمانان نیاز به کمک داشتند این وظیفه مهماندار خانم و آقا است که به آنان کمک کند. برای مثال مهماندار باید به افراد سالمندی که در راه رفتن مشکل دارند و یا از عصا و ویلچر استفاده می کنند کمک کرده و تا میز پذیرایی همراهتان باشد
  بهتر است مهماندار خانم و آقا در مجالس، تردد بیش از حد لزوم نداشته باشد به این ترتیب باید تنها در مواقع لزوم برای پذیرایی به مهمانان حاضر شد و مراجعه بیش از حد به میز مناسب نمی باشد.
  مهمانداران نباید بین پذیرایی ها در یک محل اجتماع کنند بلکه باید در کل سالن حضور داشته باشند. اجتماع مهمانداران در داخل سالن مخل آسایش مهمان ها می باشد. هرگز مهمانداران نباید چند نفری شروع به صحبت های متفرقه کنند این موردی است که از دید چشم مهمان ها پنهان نخواهد ماند.
  مهماندار خانم و آقا جهت پذیرایی مراسم یا مهمانی ها، وظیفه پذیرایی از مهمانان را دارد و باید دستورات مهمان ها را با احترام انجام دهد. در چنین مراسمی همیشه حق با مهمان هاست و مهماندار نباید با مدعوین وارد بحث شود تندی و ترشرویی هم که جایی در پذیرایی ندارد و از سوی مهماندار پسندیده نیست.
  مهماندار باید در هنگام درخواست مهمان با کوتاه ترین کلمات و لحن مودبانه پاسخ دهد. به کاربردن کلمات منفی همچون خیر، نداریم، نمی توانم، به هیچوجه از سوی مهماندار اصلا وجهه خوبی ندارد. توصیه اکید می شود که مهماندار خانم و آقا در بحث های مهمان ها شرکت نکنند و در این موارد اظهار نظر ننمایند.
  وظیفه مهماندار ارائه خدمات به موقع به مهمان هاست. هیچ کوتاهی و قصوری در این زمینه پذیرفته نیست و نارضایتی میهمانان را به همراه دارد. کمبود دستمزد، عجله، ساعات نامناسب و مواردی از این دست دلیل خوبی برای عدم ارائه خدمات نیست.
  مهماندار باید بتواند رضایت مهمان ها را جلب کند و این شامل همه مدعوین می باشد. افراد روحیات متفاوتی دارند و به گونه ای مختلف عمل می کنند. یک مهماندار تعلیم دیده باید بتواند در مواجهه با مهمانان ناراضی نیز آرامش خود را حفظ کند و بتواند میهمانان ناسازگار را نیز راضی کند.
  مهماندار در هنگام مواجهه با اعتراض مهمان باید با خوشرویی رفتار کرده و از مهمان عذرخواهی کند . بهتر است مهماندار مورد شکایت را در دفترچه ای که به همراه دارد یادداشت کند این کار از تکرار مورد جلوگیری خواهد کرد. هرگز در هنگام اعتراض مهمان، سازمان و مدیران شرکت خدماتی نظافتی را مقصر جلوه ندهید.

تیم هومینا بهتون پیشنهاد میده اگه جشن بزرگی دارید حتما در کنارنیروهایی که جهت پذیرایی هستند افرادی را در جلوی درب ورودی جهت خوش آمدگویی میهمانان قراردهید تا کار راهنمایی به آنها را انجام دهند که بسیار کاری زیبا میباشد و باعث حتی بهتر جلوه دادن مجلس بشود
از دیگر کارهای این نیروها میتوان برای مراقبت ونگهبانی از اتومبیلهای میهمانان استفاده کرد که شخصی که برای این کار گمارده میشود راهنمای جهت حضور در محل مجلس مدعوین هم میتواند باشد.
اعزام مهماندار خانم و آقا شرکت خدمات نظافتی هومینا

نیروی خدماتی در مجالس وی آی پی (vip)

بعضی از مجالس که مهمانان وی آی پی و رده بالا حضور دارند خدمات پذیرایی مجالس خصوصیات ویژه ای میخواهد و تشریفات مجالس خاصی نیاز دارد و به نیروهای خدماتی مجرب با لباسهای فرم مخصوص نیاز است در این مجالس هم هومینا بهتون پیشنهاد میکنه یک مهماندار کنار ورودی سالن پذیرایی ایستاده باشد تا در هنگام ورود مهمان ها با خوشرویی مهمانان را راهنمایی کند. شاید برخی از مهمان ها با سالن و فضای مهمانی غریبه باشند و نیاز به راهنمایی داشته باشند. هرگز ورودی را بدون مهماندار خانم و آقا رها نکنید.
نیروی پذیرایی آقا وخانم که جهت پذیرایی در مجلس حضور دارند کار خود را بنحو احسن انجام داده و روند تشریفات مجلس رعایت گردد.
بجز فرایند پذیرایی از مهمانها نوع چیدمان و دیزاین میز آنها بسیار حائز اهمیت است چرا که باید بگونه ای باشد که علاوه بر زیبا و مرتب بودن تمام میهمانان پذیرایی شوند.

در هنگام پایان مراسم نیز باید یک مهماندار خانم و آقا در درب های خروجی بانوان و آقایان حضور داشته باشد و با ادب و متانت از مهمان ها خداحافظی کند. خارج شدن مهمان ها باید همراه با احترام و مشایعت باشد.

پذیرایی از جشن ها و مراسم خود را به شرکت خدماتی هومینا بسپارید.

۰۹۹۹۹۷۹۴۴۴۰

اعزام مهماندار خانم و آقا آموزش دیده برای مراسم، همایش ها، مجالس رسمی و میهمانی ها، سمینارها و غرفه های نمایشگاهی یکی از خدمات بیشمار شرکت هومینا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *